Customer feedback
* Required fields
| Real Volume | 82 L |
| Height | 0.440 m |
| Width | 0.855 m |
| Depth | 0.467 m |
| Rated power | 3000 W |
| Mounting | Horizontal |
| Heating time Δt 45K (15 - 60°C) | 1:25 h:min |
| Annual consumption of electricity AEC | 2766 kWh |
| Energy class | C |
| Diameter | 440 mm |
| Load profile | L |
| V40 | 75 L |
| Tout of the box | 70 °C |
| MAX40 | 75 L |
* Required fields