Customer feedback
* Required fields
| TIN Code | 305187 |
| Model | Anticalc Slim 50 V / С class |
| Real Volume | 50 L |
| Height | 0.818 m |
| Width | 0.386 m |
| Depth | 0.412 m |
| Rated power | 1600 W |
| Heating time Δt 45K (15 - 60°C) | 1 h 37 min h:min |
| Annual consumption of electricity AEC | 1388 kWh |
| Energy class | C |
| Diameter | 386 mm |
| Load profile | M |
| V40 | 87 L |
| Tout of the box | 60 °C |
| MAX40 | 86 L |
* Required fields