Non-enameled buffer tanks for heat pump systems without heat exchangers
V 200 60 ACF W
Optimal operation in heating and cooling mode.
ANTI-CONDENS SOLUTION. Additional insulation around all inlets and outlets to prevent condensation in cooling mode.
High Energy Efficiency Class B.
4 inlets and 4 outlets of G1 1/2 size providing high flow rate.
Additional pockets for air ventilation and draining.
Inovative stratification nozzles at all inlets and outlets.
2 thermosensor pockets.
| TIN Code | 305434 |
| Range | 202 |
| Net weight | 47 kg |
| Insulation | 50 mm |
| Heat losses ∆T 45K | 56 W |
| Energy class | B |
| Maximum operational temperature | 95 °C |
| Diameter | 600 mm |
| Rated pressure | 3 bar |
* Required fields