Enameled buffer tanks with anti-condens solution
EV 160 60 ACF W
| TIN Code | 305932 |
| Range | 163 |
| Net weight | 44 kg |
| Insulation | 50 mm |
| Heat losses ∆T 45K | 49 W |
| Energy class | B |
| Maximum operational temperature | 95 °C |
| Diameter | 600 mm |
| Rated pressure | 3 bar |
* Required fields