Domestic hot water tanks Class B & C without heat exchangers with 2 inlets and 2 outlets
EV 1000 105 B DN18 (EPS)
| TIN Code | 306386 (306814) |
| Range | 1000 |
| Net weight | 238 kg |
| Insulation | 100 mm |
| Heat losses ∆T 45K | 143 W |
| Energy class | C |
| Maximum operational temperature | 95 °C |
| Rated pressure of the water tank | 8 bar |
| Diameter | 1050 mm |
* Required fields