Buffer tanks for heating systems with one heat exchanger
V 12 S 1500 120 P5
| TIN Code | 303887 |
| Range | 1439 |
| Net weight | 339 kg |
| Insulation | 100 mm |
| Heat exchanger surface S1 | 3.47 m² |
| Heat exchanger capacity S1 | 31.4 L |
| Heat losses ∆T 45K | 158 W |
| Energy class | C |
| Maximum operational temperature | 95 °C |
| Maximum operational temperature of the heat exchanger | 110 °C |
| Rated pressure of the heat exchanger | 8 bar |
| Diameter | 1200 mm |
* Required fields